greg7aGrzegorz Zawistowski
g.zawistowski@nasztargowek.pl

Ur. 22 kwietnia 1952 r. w Warszawie na Pradze-Północ, żona Bożena, syn Paweł, wnuczek Kacper. Od 1976 r. mieszka na Targówku.

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii biomedycznej – po Politechnice Warszawskiej (1975). Studia podyplomowe z zarządzania w administracji publicznej w Akademii Leona Koźmińskiego (2010).

Od 1994 roku związany z samorządem warszawskim. W latach 1994-2002 radny Rady m. st. Warszawy – wiceprzewodniczący rady (1994-1998) oraz pierwszy starosta warszawski w latach 1998-1999. Burmistrz dzielnicy Targówek w latach 2006-2013.
    Zrzut ekranu 2013-12-10 o 15.39.31
Danuta Winnicka

d.winnicka@nasztargowek.pl

Mieszkanka Targówka od 35 lat, mężatka (44 lata w jednym związku). Troje dorosłych, usamodzielnionych dzieci. Absolwentka Wydziału Matematyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, magister matematyki. Studia podyplomowe z Zarządzania Informatyką i z Informatyki dla nauczycieli na Uniwersytecie Warszawskim.

Radna w gminie, a potem w dzielnicy Warszawa-Targówek w latach 1998-2002, 2006-2010 i 2010-2014. Wieloletnia przewodnicząca Komisji Oświaty, Wychowania i Kultury. W okresie wykonywania mandatu radnej działała w licznych komisjach Rady Gminy, a potem Rady Dzielnicy, także w doraźnej Komisji Statutowej oraz Komisji do Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W obecnej kadencji jest przewodniczącą Komisji Edukacji i Kultury oraz członkiem Komisji Infrastruktury i Ochrony Środowiska, Komisji Bezpieczeństwa, Promocji i Inicjatyw Lokalnych oraz Komisji Mieszkaniowej.

Wieloletni działacz związku zawodowego NSZZ „Solidarność”. Pomagała pracownikom zagrożonym zwolnieniem z pracy. Członek Zarządu Oddziału Bródno Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

Pracowała 14 lat w zawodzie informatyka i 25 lat była nauczycielem matematyki w dzielnicowych placówkach oświatowych. Obecnie jest na emeryturze, ale nadal pomaga uczniom z trudnościami w nauce.

Wykształciła wielu laureatów olimpiad i konkursów matematycznych. Ceniona jako wychowawca i przyjaciel młodzieży. Zawsze gotowa nieść pomoc uczniom z różnego rodzaju problemami. Za osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze wielokrotnie nagradzana nagrodami Dyrektora Szkoły, Inspektora Oświaty, Burmistrza Dzielnicy Warszawa -Targówek, Kuratora Oświaty i Wychowania.
 

 
anna_moczulska Anna Grażyna Moczulska

a.moczulska@nasztargowek.pl

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Siedlcach, kierunek biologia. Ukończyła też Studia Podyplomowe z zakresu Ekologii i Ochrony Środowiska – Akademia Podlaska w Siedlcach. A także w Studium Nauczycielskim w Warszawie – Nauczanie Początkowe (klasy 1-3 szkoły podstawowej). Ponad 30-letni staż pracy w zawodzie nauczycielskim. Obecnie pracuje jako nauczyciel biologii w Gimnazjum 143 im I. Jana Paderewskiego w Warszawie w Dzielnicy Targówek.

„W miejscu pracy dała się poznać jako społecznik, któremu bliskie są sprawy ludzi potrzebujących pomocy i wsparcia oraz edukacji, szczególnie wychowania kształtującego postawy patriotyczne. Aktywnie też działa na rzecz ekologii” – Dyrekcja Gimnazjum 143

Radna Dzielnicy Targówek już drugą kadencję. Skuteczna w działaniu – nawiązała kontakt z wieloma instytucjami i sponsorami wspierającymi jej społeczną działalność na rzecz edukacji w tym także ochrony środowiska, promocji szkoły, Dzielnicy i Polski.

W 2002 roku odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej za zasługi dla oświaty. W latach 2002, 2007 i 2012 – Medalami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2010 r. otrzymała Medal Katyński za „Twoje Polskie Serce” – który ceni sobie najwyżej. Doceniana za swoją aktywność przez Władze Dzielnicy Targówek. W ciągu tych dwóch kadencji brała czynny udział w realizacji projektu historycznego pt. „HISTORIA POLSKI HYMNEM PISANA”.
 

  gallery-35832463-500x500
Ewa Moczulska-Okrzeja

nauczyciel – wychowawca świetlicy

Absolwentka Pedagogiki na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Siedlcach (specjalność pedagogika z plastyką oraz eukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przeszkolnym).

Na co dzień nauczyciel – wychowawca świetlicy w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Nr 41 w Warszawie.


 
Marzena 2014 AMarzena Romanowska

Mieszkanka Zacisza od lat 20, a Targówka od lat 35. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych na wydziale historii Wyższej Szkoły Humanistycznej. Po studiach pracownik paranaukowy, dziennikarz, redaktor w wydawnictwie książkowym, obecnie nauczycielka historii i wos-u w ZS Nr 113 z 24-letnim stażem pracy.

Matka trzech córek. Ciekawa świata – tego bardzo dalekiego, ale i tego bliskiego, otwarta na ludzi, chętna do działania i współdziałania.
foto dowod Agnieszka Bonisławska
Jest mieszkanką Targówka, długoletnią nauczycielką języka niemieckiego i języka rosyjskiego. Ukończyła studia magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym oraz Studium Podyplomowe. Jest bezpartyjna.

„Moje motto, którym kieruję się w życiu osobistym i zawodowym, brzmi: Nie pytaj, co ktoś może zrobić dla ciebie, powiedz, co ty możesz zrobić dla kogoś” – opowiada. „XX liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego było pierwszą szkołą w Warszawie, do której wprowadziłam Caritas i Wolontariat” – dodaje.

Przez wiele lat była opiekunem Samorządu Szkolnego w XX LO i organizowała Przegląd Małych Form Teatralnych – Teatralia – dla liceów i gimnazjów warszawskich. Dzięki jej inicjatywie i zaangażowaniu ujawniły się i rozwinęły liczne talenty wśród młodzieży.

„W swojej pracy zawodowej poznałam różne problemy oświaty oraz problemy moich uczniów i ich środowisk, w których rozwiązywaniu brałam i biorę udział. Moje doświadczenie, wiedzę, zdolności organizacyjne, łatwość nawiązywania kontaktów, wrażliwość na potrzeby ludzi i umiejętności mediacyjne chciałabym wykorzystać dla dobra Mieszkańców dzielnicy Targówek” – zaznacza.
IMG_7373 Krzysztof Sirko
Urodził się na warszawskiej Pradze, skąd też pochodzi jego żona. Po ślubie przenieśli się na Bródno i mieszkają przy ul. Kondratowicza. „Tworzymy dobrą rodzinę katolicką. Mamy troje dzieci i na razie troje wnucząt” – opisuje. Przez 30 lat był zawodowo związany z Warszawską Fabryką Pomp.

Od 1980 roku należy do NSZZ Solidarność. Jest doświadczonym samorządowcem. „Obecnie jestem radnym, przewodniczącym Komisji Mieszkaniowej. W Radzie Targówka zajmuję się również oświatą, wychowaniem, bezpieczeństwem i zdrowiem” – wylicza. „Myślę, że więcej dobrego, aniżeli złego można mi przypisać” – dodaje.

Regina Głuchowska

Artur Kowalski

Ankieta

Co powinno być priorytetem dla władz dzielnicy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Polub nas na Facebooku

Dołącz do nas

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)